Buskowianka-Zdrój wspiera świętokrzyskie Instytucje Kultury

Buskowianka-Zdrój wspiera świętokrzyskie Instytucje Kultury

Buskowianka-Zdrój wspiera świętokrzyskie Instytucje Kultury

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga. Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Orła Białego w  Skarżysku Kamiennej to znane w regionie i kraju placówki kultury, których oficjalną wodą jest Buskowianka-Zdrój.

Wiele instytucji w regionie wybiera Buskowiankę-Zdrój, jako swoją oficjalną wodę, która gości podczas konferencji, spotkań warsztatów i wielu różnych wydarzeń. Obok różnego rodzaju zmagań sportowych, to właśnie imprezy kulturalne często zyskują wsparcie w postaci wody z serca uzdrowiska. Buskowianka-Zdrój towarzyszy odbiorcom zarówno dorosłym, jak i młodszym.

Dobra współpraca, wzajemne korzyści i promocja marki – przykładem tego może być kooperacja z  Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Buskowianka-Zdrój jest obecna podczas prób, warsztatów konferencji, czy festiwali teatralnych. Te ostatnie to wspaniała okazja dla Uzdrowiska Busko-Zdrój na promocję Buskowianki-Zdrój w innych regionach naszego kraju. Przykładem takiego działania może być obecność naszej wody podczas 4. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego.
Podobnie wygląda współdziałanie z Filharmonią Świętokrzyską. Jedyna tego typu instytucja w regionie jest miejscem, które gości wielu wybitnych i uznanych artystów świata muzyki, ale nie tylko. Sławni wykonawcy region często skupiają ogromne rzesze miłośników ich talentów zarówno z województwa, jak i innych zakątków kraju.
Nie możemy zapominać o odbiorach kultury, którymi są dzieci. Dzięki współpracy z Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie nasza woda trafia do najmłodszych, a oferta do ich opiekunów. W tym roku Buskowianka-Zdrój obecna była podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej.
Przestrzenią, w której promowana jest Buskowianka-Zdrój są także muzea. Tam również marka wody z Ponidzia jest widoczna, wpiera działania pracowników oraz organizowane wydarzenia kulturalne. Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni to także miejsce, gdzie często goszczą nasze stoiska reklamowe i  sprzedażowe, na których można zapoznać się z ofertą Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A., spróbować Buskowianki-Zdrój, czy zakupić Słoneczne Kosmetyki z Uzdrowiska Buska-Zdrój.

Oprócz stałej współpracy, Uzdrowisko Busko-Zdrój często staje się partnerem konkretnych wydarzeń organizowanych przez inne instytucje kultury. W październiku Buskowianka-Zdrój towarzyszy organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Pilcha w Kielcach spotkaniom  autorami oraz warsztatom dla najmłodszych. Promowanie kultury, czytelnictwa to ważne działanie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Uzdrowisko Busko-Zdrój angażuje się w tak wiele projektów, wspierając życie kulturalne regionu.