Uzdrowiskowa woda Buskowianka z rekordową sprzedażą

Uzdrowiskowa woda Buskowianka z rekordową sprzedażą

Uzdrowiskowa woda Buskowianka z rekordową sprzedażą

Uzdrowiskowa woda Buskowianka z rekordową sprzedażą

Po zmianach logistycznych, usprawnieniu procesu produkcji, naturalna woda mineralna Buskowianka-Zdrój pobiła rekordy sprzedaży. W lipcu sprzedano blisko 4,5 mln butelek tej wyjątkowej wody z samego serca uzdrowiska.

Buskowianka-Zdrój to naturalna woda mineralna wydobywana z geologicznie czystych warstw w ścisłej strefie uzdrowiskowej Buska-Zdroju, położonej w sąsiedztwie Szanieckiego Parku Krajobrazowego. Wodę uzdrowiskową charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość, unikalny skład i doskonały smak. Nic dziwnego, że cieszy się ona tak dużą popularnością wśród klientów, którzy coraz częściej doceniają również jej walory zdrowotne.

Rekordowa sprzedaż

W czerwcu i lipcu 2021 roku Buskowianka-Zdrój pobiła dotychczasowe rekordy sprzedaży. Tylko w czerwcu sprzedano 4 092 682 butelek o łącznej wartości 2 344 690 zł, natomiast w lipcu 2021 roku już 4 455 927 butelek na łączną kwotę 2 482 533 zł. W analogicznym okresie 2020 roku sprzedano w czerwcu 2 905 208 butelek o łącznej wartości 1 572 161, a w lipcu 3 668 284 butelek na kwotę 2 027 135 zł.  

– Ten sukces sprzedażowy pokazuje, że zmiany organizacyjne, w tym logistyczne przynoszą zamierzone efekty. Najistotniejszą z nich jest uruchomienie od 8 lipca na stałe trzeciej zmiany, która pracuje przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku z przerwą technologiczną w weekendy – mówi Witold Smoniewski, dyrektor Pionu Rozwoju Buskowianki w Uzdrowisku Busko-Zdrój.

Do większej sprzedaży uzdrowiskowej wody znacznie przyczyniło się także usprawnienie komunikacji pomiędzy działem sprzedaży i produkcji. Wprowadzono również szereg usprawnień logistycznych w magazynie, a także zatrudniono dodatkowych pracowników, obsługujących linię produkcyjną. Pozyskano też nowych odbiorców i zwiększono zasięgi sprzedaży. Od niedawna naturalna woda mineralna dostępna jest również w Szczecinie, gdzie już znalazła swoich stałych odbiorców.

– Cieszy nas to, że Buskowianka, która jest swoistą wizytówką ziemi świętokrzyskiej, jest tak popularna również w innych częściach naszego kraju. Nasi klienci często zwracają się do nas z pytaniami, gdzie można kupić naszą wodę, co potwierdza duże zainteresowanie rynkowe. Należy jednak podkreślić, że większą sprzedaż generuje przede wszystkim duże zaangażowanie naszych pracowników  – podkreśla Michał Płatek, prezes zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Niezliczone walory uzdrowiskowej wody

Buskowianka-Zdrój to średnio zmineralizowana woda o umiarkowanej ilości składników mineralnych. To sprawia, że nie narusza ona równowagi wodno-elektrolitycznej w organizmie i dlatego można ją pić w dowolnej ilości w celu gaszenia pragnienia. Buskowianka jest więc doskonałą towarzyszką bliskich i dalekich podróży, sportowych zmagań czy rodzinnych spotkań. Jej picie pozwala również oczyścić nasz organizm z niebezpiecznych toksyn. Picie Buskowianki zalecane jest w profilaktyce osteoporozy, schorzeń nowotworowych, układu mięśniowo-nerwowego. Pomaga w leczeniu schorzeń metabolicznych takich jak cukrzyca, dna moczanowa, miażdżyca. Przeciwdziała też zmęczeniu oraz wzmacnia układ odpornościowy organizmu.

– Fakt, że z każdym dniem umacnia się rynkowa pozycja Uzdrowiska Busko-Zdrój, zarówno jeżeli chodzi o lecznictwo, jak i inne oferowane przez spółkę usługi i produkty niezwykle mnie cieszy. Wyniki mówią same za siebie. Świadczą one o tym, że decyzje, które w ostatnich miesiącach podjęło kierownictwo spółki, są właściwe – dodaje Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Nowy Zakład Produkcyjny

W planach jest również budowa nowoczesnego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej Buskowianka w miejscowości Wełecz. Inwestycja jest warta około 40 mln zł, z czego 25 mln to koszt samej linii produkcyjnej, spełniającej najnowocześniejsze wymagania technologiczne.

Kosmetyki z serca uzdrowiska

Dział Buskowianki Uzdrowiska Busko-Zdrój pracuje również nad poszerzeniem oferty kosmetyków pielęgnacyjnych powstających na bazie naturalnych substratów leczniczych: wody siarczkowej, solanki jodowej oraz borowiny. Poza aromatycznymi mydełkami, solami do kąpieli, kremami na dzień i na noc, niebawem do oferty powrócą również żele pod prysznic czy kremy do rąk. Powstanie również dedykowany „Słonecznym kosmetykom” sklep internetowy, gdzie klienci będą mogli kupić produkt dostosowany do swoich potrzeb.