Właściwe nawodnienie organizmu z Buskowianką-Zdrój

Właściwe nawodnienie organizmu z Buskowianką-Zdrój

Właściwe nawodnienie organizmu z Buskowianką-Zdrój

Dbając o właściwe nawodnienie organizmu, wybierz Buskowiankę-Zdrój. Woda z serca uzdrowiska dostarcza wielu niezbędnych mikroelementów, które są doskonałym wsparciem dla układu krążenia, układu nerwowego, układu kostnego, układu mięśniowego czy trawiennego. Sięgając po Buskowiankę-Zdrój wzmacniasz odporność i poprawiasz swoje samopoczucie.

Człowiek składa się w około 60% z wody, która jest niezwykle ważna w jego funkcjonowaniu. Dlatego właśnie niezwykle istotne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Woda jest najważniejszym rozpuszczalnikiem substancji, bierze udział w termoregulacji, transporcie składników odżywczych i  produktów przemiany materii.
W ostatnim czasie dużo uwagi poświęca się zagadnieniu spożywania wody, naukowcy i  lekarze podkreślają znaczenie przyjmowania jej właściwej ilości.
-Polska norma sformułowana przez Instytut Żywności i Żywienie wynosi od 2 do 2,5 litra płynów dziennie dla dorosłej osoby – mówi Katarzyna Wójcik, dietetyk w Sanatorium Marconi.
Jednak, czy każda woda nadaje się do codziennego picia?
Otóż zgodnie ze stanowiskiem ekspertów ds. żywienia, najlepsza w codziennej diecie jest woda mineralna, słabo lub średnio zmineralizowana. Do grupy takich wód należy Buskowianka-Zdrój, która zawiera minerały takie jak wapń, magnez czy potas oraz wiele innych.  Woda z serca Uzdrowiska Busko-Zdrój doskonale sprawdza się podczas codziennych aktywności, dbając o równowagę wodno-elektrolitowa w ludzkim ciele, której utrzymanie na odpowiednim poziomie jest istotne przez cały rok.
-Oczywiście w letnich miesiącach zapotrzebowanie na płyny jest większe, jednak nie należy dać się zwieść zimowemu zmniejszeniu pragnienia. Mimo niższych temperatur na zewnątrz, zapotrzebowanie na wodę wcale nie maleje. Dostarczanie odpowiedniej ilości płynów wspomaga pracę mózgu i serca oraz wielu innych narządów. Woda wspomaga także proces uczenia się i zapamiętywania, ma ogromny wpływ na kondycję i wydolność organizmu – mówi Katarzyna Wójcik, dietetyk w Sanatorium Marconi.
Wybierając wodę z serca uzdrowiska, zyskujesz gwarancję jakości. Linia produkcyjna Buskowianki-Zdrój uzyskała Certyfikat HACCP, który jest potwierdzeniem wysokich standardów  
i  dbałości o produkt. Dzięki ponad sześćdziesięcioletniemu doświadczeniu w rozlewnictwie wody mineralnej, Buskowianka-Zdrój jest znaną marką, która zyskała uznanie. Wyjątkowy smak, bogactwo natury zawarte w każdej kropli sprawiają, że jest doskonałym uzupełnieniem diety i pomaga zachować zdrowie i młody wygląd na dłużej.