Woda dla aktywnych

Woda dla aktywnych

Woda dla aktywnych

Buskowianka-Zdrój, naturalna woda z Uzdrowiska Buska-Zdrój to niezastąpione źródło minerałów i  mikroelementów, które doskonale wspierają organizm w codziennym funkcjonowaniu, zwłaszcza osób uprawiających sport.

Wpieranie aktywności fizycznej to już tradycja Buskowianki-Zdrój. Długoletnia współpraca z klubami sportowymi, takimi jak Korona Kielce to jednak niejedyna forma wsparcia sportu. Woda z serca uzdrowiska przekazywana jest także gminnym klubom sportowym, jest to niezwykle ważne, gdyż te małe podmioty często dysponują okrojonym budżetem, a szukają metod wsparcia swoich zawodników, zachęcenia nowych i promocji tężyzny fizycznej.

Od lat obserwujemy wzrost liczy osób z nadwagą i otyłością, dotyczy to także najmłodszych. Polska znajduje się niestety w czołówce krajów, gdzie dzieci z nadwagą przybywa najszybciej, zauważa Kamila Litwińska, dietetyk Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”.

Obserwując tę niepokojącą sytuację, działająca w sektorze spożywczym Buskowianka-Zdrój, szczególny nacisk kładzie na  wspieranie sportu, włączając się w różnego rodzaju wydarzenia sportowe.

– Cieszymy się, mogąc wspierać lokalne i ponad lokalne inicjatywy promujące zdrowy styl życia. Wpisuje się to w politykę spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój, która jest firmą odpowiedzialną społecznie
– komentuje Magdalena Konieczna – Różycka, członek zarządu Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Spożywanie odpowiedniej ilości wody, jest niezwykle istotne w zbilansowanej diecie. Pozwala na prawidłowy rozwój i wzrost oraz zwiększa wydolność organizmu.

Buskowianka-Zdrój jest źródłem nawodnienia, dzięki swojemu składowi oraz stopniowi mineralizacji to także uzupełnienie codziennej diety. Bogactwo kationów wapniowych i potasowych doskonale wspiera układ kostny i mięśniowy, podkreśla Kamila Litwińska, dietetyk.

Szukając wsparcia dla siebie podczas uprawiania sportu postaw na Buskowiankę-Zdrój i zbuduj swoją kondycję.